Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Blog

autokar

Części zamienne do autokaru - oryginalne czy zamienniki?

Każdy pojazd mechaniczny, który jest intensywnie użytkowany, co jakiś czas wymaga konserwacji i – w razie potrzeby – wymiany zużytych elementów na nowe. W takich przypadkach nierzadko kusi nas, by zamiast oryginalnych części korzystać ze znacznie tańszych zamienników lub komponentów zregenerowanych. Czy jednak taka decyzja zawsze wychodzi nam na dobre? Przeczytaj nasz wpis, by dowiedzieć się, jakie części warto kupować do autokaru.

Czytaj więcej...

serwis autokarów

Jak znaleźć dobry serwis autokarowy?

Wybór odpowiedniego serwisu samochodowego od zawsze stanowił kłopot. Na co zwrócić uwagę i czy wybrać autoryzowany serwis? Sprawa jest jeszcze trudniejsza w przypadku autobusów. Serwisów specjalizujących się w naprawie pojazdów o takich gabarytach jest stosunkowo mniej, a dodatkowo nie każdy z nich podejmuje się naprawy akurat tego modelu, który posiada Klient. Jak znaleźć dobry serwis autokarowy i jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze? 

Czytaj więcej...

wymiana sprzegla

Jak często należy wymieniać sprzęgło w autobusie?

Autobusy należą do grupy pojazdów, które narażone są na szybkie zużywanie się podzespołów. Ma to związek z ich intensywną eksploatacją. Autobusy dalekobieżne i te, które spotykamy na ulicach miast, mogą mieć problemy ze sprzęgłem. Bardzo często są one skutkiem m.in. stylu jazdy kierowcy. Wyjaśniamy, kiedy trzeba wymienić sprzęgło w autobusie i co świadczy o jego usterce lub zużyciu.

Czytaj więcej...

używany autokar

Czy warto kupić używany autokar?

Zakup autokaru to poważny wydatek. Dlatego warto przemyśleć nabycie pojazdu używanego, który będzie niemniej sprawny, niż nowy. Autokary bowiem nie zużywają się tak szybko, jak samochody osobowe, dlatego nawet kilkuletni pojazd będzie w doskonałym stanie technicznym. Sprawdź, dlaczego warto kupić używany autokar.

Czytaj więcej...

części do autokarów

Gdzie kupić tanie części do autokarów?

Teoretycznie ze zdobyciem części do autokarów nie powinniśmy mieć większego problemu. Możemy je kupić za pośrednictwem hurtowni, bezpośrednio u producentów, w sklepach stacjonarnych, a także w sklepach internetowych. W praktyce jednak nie zawsze jesteśmy w stanie szybko zdobyć element, który akurat jest nam potrzebny do dokonania stosownych napraw. Dodatkowo problemem często okazują się ceny. Posiadając większą flotę autokarów, trzeba dobrze zastanowić się, u jakiego sprzedawcy otrzymamy najlepszą ofertę cenową.

Czytaj więcej...

klimatyzacja w autobusie

Jak dbać o klimatyzację w autobusie?

Obecnie trudno wyobrazić sobie długodystansową podróż w autobusie bez klimatyzacji i możliwości regulowania temperatury. Dlatego też istnieje wiele rozwiązań klimatyzacyjnych w autobusach, które mają na celu zapewnienie komfortu zarówno użytkownikom komunikacji miejskiej, jak i kierowcom w kabinach. Dowiedz się, jak dbać o klimatyzację w autobusie, aby działała odpowiednio i mogła posłużyć nam dłużej.

Czytaj więcej...